הצהרת נגישות

מבוא


בשנת 1998 חוקק חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח-1998, אשר מכוחו הותקנו תקנות שונות המיועדות לשפר את איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות, ולאפשר השתלבותם בחברה בשוויון ובכבוד, בנוחות ובעצמאות מרבית.

הרשות לפיתוח ירושלים (להלן: "הרשות") רואה באנשים עם מוגבלות כאנשים שווי זכויות, הזכאים לנגישות מלאה לנכסי ושירותי הרשות, כחלק מאסטרטגיה חברתית רחבה.

הרשות רואה בנושא קידום הנגישות בישראל, שילוב אנשים עם מוגבלויות ושיפור איכות חייהם ערך חשוב אותו היא מקדמת בדרכים שונות, החל מהנגשה פיזית של נכסיה והשירותים הניתנים בקשר עימם וכלה בפעילויות ובפרויקטים אותם הרשות מקדמת. הרשות משקיעה מאמצים רבים בכדי לספק לכל אדם באשר הוא שירות שוויוני, נגיש ומכובד. הרשות  פועלת ומקדמת את נושא הנגישות בכל פעולותיה, תהליך המלווה על ידי יועצי נגישות מקצועיים ובהתאם להוראות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, התשנ”ח – 1998 והתקנות על פיו.

הרשות מאמינה ופועלת למען שוויון הזדמנויות במרחב האינטרנטי לבעלי לקויות מגוונות ואנשים הנעזרים בטכנולוגיה מסייעת לשימוש במחשב.

מידע על נגישות האתר

  • אתר זה עומד בדרישות תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), תשע"ג -2013.
  • האתר תואם את המלצות התקן הישראלי (ת"י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA ואת המלצות מסמך0 מאת ארגון W3C.
  • האתר מותאם לתצוגה בדפדפנים הנפוצים ולשימוש בטלפון הסלולרי.
  • הבדיקות נבחנו לתאימות הגבוהה ביותר עבור דפדפן כרום.
  • האתר מספק מבנה סמנטי עבור טכנולוגיות מסייעות ותמיכה בדפוס השימוש המקובל להפעלה עם מקלדת בעזרת מקשי החיצים, Enter ו- Esc ליציאה מתפריטים וחלונות.
  • לשם קבלת חווית גלישה מיטבית עם תוכנת הקראת מסך, אנו ממליצים לשימוש בתוכנת NVDA העדכנית ביותר.
  • יתכן וישנם מסמכים או סרטוני וידאו שעלו לאתר שאינם נגישים באופן מלא. במידה שנתקלתם במסמך כזה או בסרטון, תוכלו לפנות לרכז נגישות ואנחנו נדאג להנגיש לכם את המידע.
  • מסירת מידע בפורמט נגיש – הרשות מעמידה עבור הציבור אפשרות לקבלת מידע בפורמטים נגישים. מסירת המידע הינה ללא עלות ומיועדת עבור אנשים עם מוגבלות. לפניות ומידע בנושא נגישות ניתן ליצור קשר עם רכז הנגישות של הרשות שפרטיו מופיעים בהמשך ההצהרה.
  • בדיקות ויעוץ הנגישות בוצעו על ידי חברת A2Z נגישות ושיווק באינטרנט.

משרדה הראשי של הרשות  ממוקם בכתובת כיכר ספרא, בנין 2, ירושלים.

משרדי הרשות ממוקמים בקומת כניסה ובמפלס הרחוב (ללא מדרגה בכניסה) המאפשר כניסה בטוחה וקלה באמצעות כיסא גלגלים. מסדרונות המשרדים וכן הכניסה למשרדים רחבים (ועומדים בדרישות התקן) ומאפשרים תנועה נוחה ובטוחה באמצעות כיסא גלגלים.

בחניון כיכר ספרא קיימת חניית נכים.

למרות מאמצינו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם הונגשו, לרבות מסמכים שהועלו לאתר כגון תכניות ומסמכים סרוקים ו/או פרוטוקולים ופרסומים.

אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות הרשות  כחלק ממחויבותנו לאפשר לכלל האוכלוסייה כולל אנשים עם מוגבלויות לקבל את השרות הנגיש ביותר.

במידה ונתקלת בבעיה או בתקלה כלשהי בנושא הנגישות, נשמח שתעדכן אותנו בכך ואנו נעשה כל מאמץ למצוא עבורך פתרון מתאים ולטפל בתקלה בהקדם ככל שניתן.

פרטי רכזת הנגישות של הרשות לפיתוח ירושלים:

שם:  יעל אסתר מימון

טלפון: 02-5890013

דוא"ל yaelm@jda.gov.il

 

מועד פרסום הצהרת הנגישות 3.2.2022